Ci przedsiębiorcy wygrali w 2014. Zobacz dlaczego

Ci przedsiębiorcy wygrali w 2014. Zobacz dlaczego

Adam Krzanowski jest współtwórcą Grupy Nowy Styl, czwartego największego producenta krzeseł i mebli biurowych w Europie. Decyzję o przyznaniu tytułu Przedsiębiorcy Roku 2014 w listopadzie zeszłego roku podjęło niezależne od EY jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego. Zwycie będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2015 w Monte Carlo.

Jury konkursu nagrodziło zwycięzcę „za stworzenie przedsiębiorstwa „kompletnego”, które z sukcesem konkuruje na światowych rynkach utrzymując się w czołówce kluczowych graczy.” Adam Krzanowski jest współzałożycielem i Prezesem Grupy Nowy Styl. Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. Drugim współzałożycielem i jednocześnie największym wsparciem dla Adama Krzanowskiego od początku działalności firmy jest jego brat - Jerzy, obecnie Wiceprezes Zarządu. Grupa Nowy Styl proponuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania aranżacyjne miejsc pracy i wypoczynku. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble i krzesła biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane. Ponad 85% jej sprzedaży trafia na rynek eksportowy do niemal 100 krajów na całym świecie, natomiast przychody ze sprzedaży sięgają 1 167 mln zł.


- Wygrał kandydat, który daje nam dobre szanse, żeby pojechać na finał światowy i pokazać, że to jest taka wizytówka Polski z XXI wieku – podsumowuje Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący jury konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Adam Krzanowski z Grupy Nowy Styl został także laureatem w połączonej kategorii Produkcja i Usługi. Jury przyznało tytuł zwycięzcy „za stworzenie modelu biznesowego, który skutecznie połączył produkcję i usługi plasując firmę w czołówce producentów krzeseł i mebli biurowych w Europie i pozwolił na wyznaczanie nowych trendów w zakresie kompleksowych rozwiązań aranżacyjnych miejsc pracy i wypoczynku.”

Zwycięzcami i wyróżnionymi w pozostałych kategoriach zostali:

- Tomasz Kułakowski, CODILIME - Zwycięzca w kategorii Nowy Biznes

Współzałożyciel i Prezes Zarządu firmy zatrudniającej najlepszych polskich programistów – zwycięzców i laureatów międzynarodowych konkursów informatycznych. CodiLime rozwija i wdraża u klientów własny produkt z zakresu uczenia maszynowego i analizy danych, dostarcza narzędzie typu business intelligence (Dealavo.com), a także świadczy usługi z zakresu budowy i zarządzania rozległymi sieciami komputerowymi oraz bezpieczeństwa sieci. Ponad 90 % przychodów CodiLime pochodzi od klientów z Doliny Krzemowej w USA oraz Japonii. Po nieco ponad dwóch latach działalności firma zatrudnia 80 osób.

Nagroda została przyznana „za zbudowanie przedsiębiorstwa, które promuje geniusz polskich informatyków na arenie międzynarodowej.”

- Marcin Beme, AUDIOTEKA – Zwycięzca w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność

Twórca Audioteki - serwisu oraz aplikacji mobilnej do słuchania audiobooków. Audioteka działa obecnie w 9 językach i 23 krajach z ambitnym planem dalszego międzynarodowego rozwoju. Aplikacje Audioteki są zainstalowane na ponad 2,5 mln smartfonów, tabletów i samochodów na całym świecie. Firma oferuje swoje aplikacje i audiobooki klientom indywidualnym (b2c) oraz wielkim koncernom (b2b), które dodają aplikację i audiobooki Audioteki do swoich produktów - telefonów czy też samochodów. Celem firmy jest bycie światowym liderem na rynku audiobooków nieanglojęzycznych.

Rusza konkurs Przedsiębiorca Roku 2015

Po raz pierwszy w historii tej nowej kategorii nagroda została przyznana „za nowatorskie połączenie technologii i kultury.”

Poprzednia strona
  • 1
  • 2
Czytaj także
Polecane galerie