Konkurs Przedsiębiorca Roku 2015. Ostatni dzwonek, by się zgłosić

Konkurs Przedsiębiorca Roku 2015. Ostatni dzwonek, by się zgłosić

Fot. (mat.prasowe)

Do 14 czerwca 2015 przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do udziału w 13. polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku, której partnerem jest Wirtualna Polska. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/ Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Zwycięzca pojedzie do Monte Carlo.

Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2015. Jako reprezentant Polski pojedzie na międzynarodowy finał EY World Entrepreneur of the Year do Monte Carlo w czerwcu 2016 roku. W światowym finale zmierzy się on ze wszystkimi lokalnymi zwycięzcami konkursu, z ponad 60 krajów.

Jury wyróżni najlepszych twórców lub współtwórców firm, których przedsiębiorczość i determinacja w rozwoju polskich prywatnych biznesów zasługuje na uznanie.

Konkurs wyłania założycieli i sukcesorów firm, którzy poprzez swoje produkty, usługi czy zastosowane rozwiązania są wiodącymi podmiotami w Polsce i ambasadorami naszego kraju na rynkach zagranicznych.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Na początek należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Do kategorii Produkcja i Usługi mogą zgłaszać się przedsiębiorcy zarządzający firmami produkcyjnymi lub usługowymi, których przychody ze sprzedaży przekraczają 20 mln zł.

Kategoria Nowe Technologie / Innowacyjność przeznaczona jest dla przedsiębiorców, których firmy specjalizują się w nowoczesnych rozwiązaniach lub w obszarach, w których innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala wyprzedzić inne firmy na danym rynku. Kandydaci startujący w tej kategorii muszą działać na polskim rynku przynajmniej dwa lata, a ich przychody ze sprzedaży powinny przekraczać 5 mln zł.

Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych firm, które działają nie dłużej niż pięć lat.

Jury oceni kandydatów wg takich kryteriów jak przedsiębiorczość, strategia firmy i jej wyniki finansowe, innowacyjność, działalność międzynarodowa. Przyjrzy się również czynnikom pozaekonomicznym, do których należą m.in. relacje przedsiębiorcy z pracownikami czy zaangażowanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Przedsiębiorca Roku 2015 pojedzie do Monte Carlo

Rozstrzygnięcie 13. edycji konkursu  nastąpi w listopadzie br. podczas uroczystej Gali Finałowej, która będzie transmitowana przez telewizję TVN24 Biznes i Świat.

W skład Jury wchodzą przedstawiciele polskiego biznesu oraz zwycięzcy minionych edycji konkursu:

    - Jerzy Koźmiński – Przewodniczący Jury, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
    - Leszek Czarnecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding  
    - Andrzej Dębowski - Prezes Ustka Apartamenty
    - Jacek Siwicki - Prezes Enterprise Investors
    - Ryszard Florek - Przedsiębiorca Roku 2010, Prezes Zarządu FAKRO
    - Krzysztof Pawiński - Przedsiębiorca Roku 2011, Prezes Grupy Maspex Wadowice
    - Ewald Raben – Przedsiębiorca Roku 2012, Prezes Grupy Raben
    - Andrzej Wiśniowski – Przedsiębiorca Roku 2013, Twórca firmy WIŚNIOWSKI
    - Adam Krzanowski – Przedsiębiorca Roku 2014, Prezes Grupy Nowy Styl

Od 13 lat również w Polsce konkurs wspiera rozwój najbardziej wartościowych polskich firm prywatnych. Kryteria są spójne we wszystkich lokalnych edycjach - dając przedsiębiorcom z całego świata równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year, odbywającym się co roku w Monte Carlo.

W tym roku w światowym finale konkursu w Monte Carlo Polskę reprezentować będzie Przedsiębiorca Roku 2014, Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl.

Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku byli Krzysztof Pawłowski (Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu), Zbigniew Sosnowski (Kross), Tadeusz Winkowski (Quad/Graphics), Maciej Duda (Polski Koncern Mięsny DUDA), Dariusz Miłek (CCC), Michał Kiciński i Marcin Iwiński (CD Projekt), Piotr Mikrut (Śnieżka), Ryszard Florek (FAKRO) Krzysztof Pawiński (Grupa Maspex), Ewald Raben (Grupa Raben) Andrzej Wiśniowski (WIŚNIOWSKI) oraz Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl.

Czytaj także
Polecane galerie