Polski przedsiębiorca będzie walczył w Monte Carlo

Polski przedsiębiorca będzie walczył w Monte Carlo

Fot. (mat.prasowe)

Adam Krzanowski, współzałożyciel i Prezes Grupy Nowy Styl, będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku, który odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2015 roku w Monte Carlo.

Polski przedsiębiorca zawalczy o prestiżowy tytuł EY World Entrepreneur of the Year ze wszystkimi zwycięzcami lokalnych edycji konkursu z 53 krajów świata.

Współzałożona przez Adama Krzanowskiego Grupa Nowy Styl to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. W jej portfolio znajduje się sześć marek produktowych oferujących meble biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, a także podłogi drewniane. Ponad 85% sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

- Adam Krzanowski z firmy rodzinnej stworzył meblarską potęgę wyróżniającą się nie tylko na skalę Polski i Europy, ale całego świata. Skuteczna strategia firmy, stawiająca od początku na ekspansję zagraniczną, zaowocowała imponującą skalą eksportu, a konkurując na rynkach światowych, firma utrzymuje się w ścisłej czołówce kluczowych graczy z tej branży. Reprezentant naszego kraju w światowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year to  wizytówka Polski na skalę XXI wieku. – przyznaje Bartłomiej Smolarek, Partner w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, Audytor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Zwycięzca tegorocznego, 15-tego już międzynarodowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku ogłoszony zostanie w sobotę, 6 czerwca br. podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Salle Des Étoiles w Monako.

Oceniając kandydatów niezależne Jury weźmie pod uwagę takie kryteria, jak przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategia firmy, wpływ na społeczność a także innowacyjność. W siedmioosobowym składzie międzynarodowego Jury Europę, a zarazem Polskę, reprezentował będzie przedsiębiorca, który wygrał polską edycję konkursu, Przedsiębiorca Roku 2012, Ewald Raben. Juror reprezentujący Polskę jest Prezesem Zarządu Grupy Raben, ulokowanej w Grądkach pod Poznaniem firmy logistyczno- transportowej, zarządzającej flotą ponad 5,5 tysiąca pojazdów i zatrudniającej ponad 8000 pracowników.  

- "Międzynarodowy finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku będzie w tym roku spotkaniem 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata. To grono prowadzi firmy o rocznym przychodzie sięgającym poziomu 38 miliardów USD. Liczba pracowników zatrudnionych przez tegorocznych laureatów też jest imponująca – wynosi  334 000. Firmy reprezentowane w tegorocznym finale dynamicznie rosną  - średnio o 12% rocznie. Pięciodniowe spotkanie tych „gigantów” światowej przedsiębiorczości jest swojego rodzaju ‘małym Davos’. Przedsiębiorcy uczestniczyć będą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i roboczych sesjach. Z tytułem zwycięzcy wyjedzie z Monte Carlo tylko jeden z nich, ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, bo sam udział w globalnym finale jest ogromnym awansem i wyróżnieniem. Kandydatura reprezentującego w tym roku Polskę Adama Krzanowskiego jest znakomita, przedsiębiorca obiecał, że będzie walczył o wygraną ‘jak lew’, a my ogromnie mu kibicujemy"  -  mówi Barbara Górska, Dyrektor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku. 

W ubiegłym roku zdobywcą tytułu EY World Entrepreneur of the Year został Uday Kotak, założyciel Kotak Mahindra Bank z Indii.

Więcej informacji o światowym finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku na stronie: www.ey.com/weoy

Tymczasem w Polsce trwa 13. edycja konkursu  EY Przedsiębiorca Roku. Kandydaci mogą zgłaszać swój udział do 14. czerwca br. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie / Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2015, który jako reprezentant Polski pojedzie na międzynarodowy finał EY World Entrepreneur of the Year do Monte Carlo w czerwcu 2016 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl.

Niezależne od EY Jury konkursu już po raz 13. wyróżni najlepszych twórców lub współtwórców firm, których przedsiębiorczość i determinacja w rozwoju polskich prywatnych biznesów zasługuje na uznanie.

Czytaj także
Polecane galerie