2015 rok fatalny dla Citroena, a Seat odjeżdża konkurencji

2015 rok fatalny dla Citroena, a Seat odjeżdża konkurencji

Fot. Michał Strzyżewski, testysamochodowe.pl

Tegoroczne rejestracje samochodów osobowych pokazały, że pierwszych pięć miesięcy roku w Polsce było fatalne dla francuskiego Citroena. Zainteresowanie tymi samochodami spadło o ponad 35 proc. do 3,5 tys. sztuk - wynika z informacji Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Za to po pięciu miesiącach najbardziej, bo o ponad połowę wzrosły rejestracje hiszpańskich Seatów. Było ich ponad 3,6 tys.

Pierwsza trójka motoryzacyjnych firm w Polsce to ciągle Skoda, Toyota i Volkswagen. Tych samochodów zarejestrowano w ciągu pięciu miesięcy roku odpowiednio 19,7 tys., 15,1 tys. i 14,1 tys.

Spośród poszczególnych modeli, uczucia klientów najbardziej wzrosły do Seata Leona i Opla Mokki. Rejestracje tych samochodów wzrosły najmocniej.

Pierwsza dwójka statystyki to już klasyka. Pierwsza jest Skoda Octavia, druga Skoda Fabia.

W sumie od stycznia do maja zarejestrowano 167,5 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, o 0,03 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei w maju tego roku zarejestrowano w Polsce ponad 31,4 tys. pojazdów. Oznacza to prawie 12 proc. wzrost w stosunku do maja roku ubiegłego.

rynek, sprzedaż, auta, citroen, seat
PAP
Czytaj także
Polecane galerie