Dubaj wyda 22 miliardy złotych na Expo 2020

Dubaj wyda 22 miliardy złotych na Expo 2020

Fot. Eugene Kaspersky/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr

Dubaj rozpoczyna przygotowania do Expo. Koszt organizacji wystawy ma wynieść 22 miliardy złotych. Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych ostatecznie potwierdziło, że Zjednoczone Emiraty Arabskie będą gościły imprezę w 2020 roku.

Dubajskie Expo będzie pierwszym organizowanym w krajach Zatoki Perskiej i Afryki Północnej. Także pierwszym przygotowywanym przez kraje arabskie.

- Nadszedł czas, by zamienić naszą wizję w rzeczywistość. Zaczynamy zapraszać uczestników. Mam nadzieję, że na wystawie światowej będzie prezentowało się 180 krajów z całego świata - powiedział Shaikh Ahmad Bin Saeed Al Maktoum, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Połowa przeznaczonej na przygotowania kwoty zostanie wydana na rozbudowę dubajskiego metra. Z myślą o wystawie zostanie także powiększone drugie lotnisko, wokół którego powstaną tereny wystawowe. Tematem przewodnim wystawy światowej będzie hasło "Łącząc umysły, tworzymy przyszłość". Organizatorzy ekspozycji, która otwarta zostanie w październiku 2020 roku, spodziewają się 25 milionów gości.

Dubajczycy mają nadzieję, że organizacja tego wydarzenia wpłynie na lepsze postrzeganie krajów arabskich. - To historyczny dzień dla Dubaju - mówił wczoraj w Paryżu przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Wystawy Expo prezentują dorobek naukowy, kulturalny i techniczny państw świata. Za pierwszą wystawę światową uznaje się Londyńską Great Exhibition w 1851 roku.

dubaj, expo 2020
IAR
Czytaj także
Polecane galerie