Ile wart jest czarny rynek na świecie

Ile wart jest czarny rynek na świecie

Na czym mafie zarabiają najwięcej? Zobacz niecodzienne zestawienie danych finansowych na temat świata przestępczego.

Prostytucja, handel marihuaną, a może napady na banki - myślicie, że na tym najwięcej zarabiają mafie? Jesteście w błędzie. O tym co na czarnym rynku ma największą wartość i ile w ogóle warte są wszystkie przestępstwa na całym świecie dowiecie się z najnowszego odcinka programu Statistica.

Według danych GUS w 2013 r. wartość czarnego rynku w Polsce sięgnęła 13 mld zł. Na tyle wyceniono wkład prostytucji, sprzedaży narkotyków czy przemytu. Dzięki temu nieznacznie udało się poprawić nasz wzrost gospodarczy.

Są jednak kraje, dla których sprzedaż np. marihuany to ważna część gospodarki. Portal havocscope.com mierzy też ile dostaje zabójca w Meksyku albo prostytutka w Indiach.

Gdzie w Polsce żyje się najdłużej? Wilanów bije wszystkich o lata świetlne

Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i WP Wiadomości. Pokazujemy w nim zjawiska społeczne i ekonomiczne w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Prezentujemy zaskakujące wyniki badań i dane statystyczne, zestawiając je na animowanych infografikach. Przedstawiamy wyłącznie sprawdzone fakty, bez zbędnych komentarzy ekspertów. Nasze liczby mówią same za siebie.

Czytaj także
Polecane galerie