Jaką odprawę dostał Grendowicz? To informacja poufna

Jaką odprawę dostał Grendowicz? To informacja poufna

Władze państwowej spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe utajniły informacje o wysokości odprawy Mariusza Grendowicza. Podatnik nie pozna też wysokości nagród i premii jakie otrzymywał zarząd – informuje tygodnik „Do Rzeczy”

Mariusz Grendowicz stracił posadę w Polskich Inwestycjach Rozwojowych we wrześniu. W ciągu niecałych dwóch lat pracy w tej instytucji zarobił około 1,24 mln zł. Miesięcznie pobierał pensję w wysokości ok. 60 tys. zł. Powody jego zwolnienia nie są oficjalnie znane, tak samo nie zostanie ujawniona wysokość jego odprawy.

–Co do warunków rozwiązania umowy z prezesem Mariuszem Grendowiczem, obowiązujący kontrakt menedżerski objęty jest klauzulą poufności a jej naruszenie, w świetle obowiązującego prawa, mogłoby się wiązać z negatywnymi konsekwencjami dla każdej ze stron tego kontrakt - twierdzi biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa.

Grendowicz stracił stanowisko

To samo tyczy się też wynagrodzeń pozostałych członków zarządu. Oznacza to, że choć pensje w PIR finansowane są z budżetu państwa, obywatele nie poznają kwot uposażeń, na które idą ich podatki.

– Zapisy umów pozostałych członków Zespołu Inwestycyjnego objęte są klauzulą poufności na podobnych zasadach – twierdzi resort.

Polskie Inwestycje Rozwojowe miały wspierać rozwój polskiej gospodarki poprzez rozbudowę infrastruktury. Jednak przez cały okres swojej działalności podpisały tylko jeden kontrakt z koncernem Lotos. Na swojej stronie PIR chwali się, że zaakceptował osiem innych kontraktów o łącznej wartości 6,6 mld zł oraz że analizuje 53 inne inwestycje. Bardzo możliwe, że mierne wyniki kierowanej przez Mariusza Grendowicza instytucji przyczyniły się do jego zwolnienia.

Wcześniej Grendowicz działał w sektorze bankowym. Przez pięć lat był wiceprezesem BPH, a dwa lata prezesem BRE Banku. Odchodząc z tego banku dostał 4,5 mln zł odprawy. W spółkach giełdowych, w przeciwieństwie do państwowych instytucji, odprawy członków zarządów są informacją jawną.

Znany bankier pomoże rządowi w programie Inwestycje Polskie. Opinie podzielone...
Czytaj także
Polecane galerie