Konkurs na prezesa ZUS. Dziś ostatni dzień na złożenie oferty.

Konkurs na prezesa ZUS. Dziś ostatni dzień na złożenie oferty.

Chętni na stanowisko prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą jeszcze tylko dzisiaj zgłaszać swoją kandydaturę. Oferty przyjmuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Obecny prezes Zakładu Zbigniew Derdziuk podał się do dymisji i swoją funkcję ma pełnić tylko do końca marca.

Nowy prezes musi zostać wybrany niezwykle starannie, ZUS jest bowiem jednym z największych pracodawców w Polsce - zatrudnia blisko 50 tysięcy osób. Do tego odpowiada za podstawową sferę bezpieczeństwa Polaków.

- To niezwykle odpowiedzialna funkcja. To jedna z najważniejszych instytucji państwowych, część systemu bezpieczeństwa państwa - podkreśla minister Kosiniak-Kamysz.

Jak zapewnia odchodzący prezes ZUS Zbigniew Derdziuk, Zakład działa bardzo dobrze, a on odchodzi, bo wypełnił już swoją misję i będzie pracował w innej instytucji.

- Po pięciu latach kadencji mam prawo do innych działań - powiedział Derdziuk.

Kandydat na nowego szefa ZUS musi mieć polskie obywatelstwo, tytuł magistra lub równorzędny, korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać kompetencje kierownicze.

 

 


Dodatkowo wymagany jest co najmniej 6-letni staż pracy, w tym 3-letni na stanowisku kierowniczym oraz wykształcenie i wiedza z zakresu spraw, jakimi zajmuje się ZUS.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie