Kryzys gospodarczy w Rosji coraz poważniejszy. Już tylko rolnictwo jakoś sobie radzi

Kryzys gospodarczy w Rosji coraz poważniejszy. Już tylko rolnictwo jakoś sobie radzi

Fot. Pavel Kazachkov / Flickr (CC BY 2.0)

Kryzys dotyka coraz większą grupę Rosjan. Portal "Ekspert Online" twierdzi, że rośnie inflacja, spadają realne dochody obywateli i wzrasta śmiertelność. Względnie dobra sytuacja utrzymała się tylko w sektorze produkcji rolniczej, a pozostałe gałęzie gospodarki notują straty.

Według "Eksperta Online", w ciągu roku obywatele stracili 10 procent swoich realnych dochodów i nadal będą je tracić. Specjaliści odnotowują coraz gorszą sytuację w sektorach: paliwowym, przemysłu ciężkiego i samochodowym.

Zwracają uwagę, że wraz z ograniczeniem wydatków na ochronę zdrowia w Rosji wzrosła śmiertelność. Krytykują przy tym rząd za niewłaściwe wykorzystywanie rezerw budżetowych, zarzucając ministrom trwonienie pieniędzy.

Portal drwi, że polityka Banku Centralnego jest taka, jakby Rosja cofnęła się w czasie o 150 lat. Zaznacza też, że o kryzysie coraz głośniej mówią już portale społecznościowe i biznesmeni.

Jeśli głos przedsiębiorców i klasy średniej zostanie usłyszany, a Duma Państwowa znajdzie w sobie siłę, żeby sformułować profesjonalne zadania dla rządu, to jest szansa, aby nasza Rada Ministrów powróciła do XXI wieku - konkluduje portal.

Zobacz też: Rosja traci na embargu? Nie tutaj - oni chcą na nim zarobić

IAR
Czytaj także
Polecane galerie