Łukaszenka dobija targu z Chinami. Blisko 30 umów gospodarczych

Łukaszenka dobija targu z Chinami. Blisko 30 umów gospodarczych

Prezydenci Białorusi i Chin spotkali się w celu podpisania szeregu dwustronnych umów gospodarczych. Dla czołowych firm z Azji budowana jest białorusko-chińska specjalna strefa przemysłowa.

Na Białoruś z trzydniową wizytą przybył prezydent Chin. Xi Jinpinga na lotnisku w Mińsku witał osobiście prezydent Aleksander Łukaszenka. Chiński polityk na Białoruś przybył z Moskwy gdzie wczoraj uczestniczył w obchodach Dnia Zwycięstwa w drugiej wojnie światowej.

To pierwsza od 14 lat wizyta przywódcy Chin na Białorusi. W jej czasie odbędzie się białorusko-chińskie forum gospodarcze i dni kultury Chin na Białorusi. Ma być podpisanych około 30 dwustronnych umów gospodarczych oraz porozumienie o przyjaźni i współpracy.

Chiński gość odwiedzi budowaną w Smalawiczach pod Mińskiem białorusko-chińską specjalną strefę przemysłową o nazwie "Wielki Kamień". W przyszłości mają w niej rezydować najlepsze chińskie oraz z innych krajów firmy z dziedziny elektroniki, biomedycyny, maszyn i nowych materiałów. Planuje się tam zatrudnić 120 tysięcy ludzi.

białoruś, łukaszenka, dzień zwycięstwa
IAR
Czytaj także
Polecane galerie