Zagraniczne inwestycje w Polsce. Szturm obcych firm na nasz kraj

Zagraniczne inwestycje w Polsce. Szturm obcych firm na nasz kraj

Fot. istockphoto

Aż o połowę wzrosła liczba noworejestrowanych zagranicznych firm w pierwszym półroczu w porównaniu do danych z zeszłego roku. Informacje z Krajowego Rejestru Sądowego nie pozostawiają wątpliwości: Polska jest atrakcyjnym krajem dla zagranicznych inwestorów.

Jak pisze "Puls Biznesu", wyraźnie pokazał to już zeszły rok, gdy zanotowano 20-procentowy wzrost liczby zagranicznych spółek w porównaniu z 2013 r.

Po pierwszym półroczu tego roku jest jeszcze lepiej. Od stycznia do czerwca w KRS zarejestrowano 6584 zagraniczne spółki, a to 50 proc. więcej niż w całym 2014 r.

Rzeczywiście jesteśmy coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. Wynika to z kilku czynników - mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jak wylicza, przede wszystkim dla kapitału najważniejsza jest stabilizacja gospodarcza oraz polityczna. Możemy pochwalić się dobrą jakością, wykształceniem pracowników i wysoką kulturą pracy. Wyraźnie poprawia się u nas infrastruktura, a dodatkowym atutem dla rozwoju przemysłu jest dobrze rozbudowana sieć dostawców i producentów.

inwestycje, kapitał, firma, zagraniczne, rejestracje firm
PAP
Czytaj także
Polecane galerie