Amerykanie wydadzą prawie 7 mld USD na Halloween

Amerykanie wydadzą prawie 7 mld USD na Halloween

Amerykanie wydadzą 6,9 mld na tegoroczne Halloween kupując kostiumy, dekoracje i słodycze - wynika z szacunków amerykańskiej federacji detalistów NRF.

Średnio Amerykanie wydadzą 74,34 dolary na głowę. Choć tegoroczne wydatki na "święto duchów" są niższe niż 8 mld USD (lub 79,82 USD na głowę) wydane w rekordowym roku 2012, to ciągle jest to dwa razy więcej niż dekadę temu. W 2005 r. Amerykanie wydali na Halloween "zaledwie" 3,29 mld USD.

Wydatki Amerykanów na Halloween zmieniły się w ciągu ostatnich lat. Kiedyś była to wyłącznie zabawa dla dzieci. Teraz uczestniczą w niej dorośli, szczególnie ci z pokolenia 18-34 latków, ale starsi również.

Święto zyskało na popularności również dzięki serwisom społecznościowym, na których ludzie dzielą się swoimi wrażeniami i zdjęciami, co podkreśla analityk rynku detalicznego Jeff Green.

Pomimo wzrostu w ciągu ostatniej dekady, wydatki na Halloween są jednymi z niższych wydatków świątecznych w Stanach Zjednoczonych. Są dopiero na szóstym miejscu. Najwięcej, bo ponad 616 mld USD Amerykanie wydają na zimowe święta - Boże Narodzenie i Święto Dziękczynienia. Potem jest dzień Matki (21,2 mld USD), Walentynki (18,9 mld USD), Wielkanoc (16,4 mld USD) i dzień Ojca (12,7 mld USD).

wydatki, amerykanie, halloween
PAP
Czytaj także
Polecane galerie