Dawna posiadłość Kenny'ego Rogersa sprzedana za rekordową kwotę

Dawna posiadłość Kenny'ego Rogersa sprzedana za rekordową kwotę

Słynna willa Liongate mieści się w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles nazywanej Bel Air. W tej okolicy mieszkali m.in amerykańscy prezydenci: Nixon i Regan, a swoje domy zbudowały takie gwiazdy, jak: Cher, Elizabeth Taylor, Alfred Hitchcock, Michael Jackson czy Lady Gaga.

Posiadłość należąca do Kenny'ego Rogersa, słynnego piosenkarza country, wystawiona została na aukcję w ubiegłym roku za sumę 65 mln dolarów. Chociaż ostatecznie nie osiągnęła tej sumy, to i tak kwota 50 mln dolarów robi wrażenie - podaje "Wall Street Journal".

Posiadłość została powiększona - z pierwotnych 869,48 metrów kwadratowych do blisko 2230 metrów kwadratowych - o domek dla gości z dwiema sypialniami i trzema łazienkami. Główny budynek willi ma 9 sypialni i aż 14 pokoi kąpielowych, a także salę balową, basen ze słoną wodą, własny teatr i schłodzony pokój służący do przechowywania wina. Oprócz tego na terenie posiadłości mieści się także kort tenisowy, sauna i siłownia.

Kupiec posiadłości jest anonimowy jednak, jak - zdradziła Mia Trudeau, pośredniczka z agencji Hilton & Hyland 's - pochodzi on z Europy i kupił go na własny użytek.

Rogers kupił willę w latach 70. i dodał do głównej bramy posąg lwa nadając posiadłości miano "Liongate". Podobnie jak wszystkie domy w Bel Air nieruchomość jest dobrze chroniona. Większość z nich nie jest nawet widoczna z ulicy, otoczona bramami, płotami oraz wypielęgnowanymi żywopłotami.

W samym sercu dzielnicy znajduje się ekskluzywny Bel Air Country Club oraz Hotel Bel-Air. W przeciwieństwie do Beverly Hills, w Bel Air nie ma chodników, co ma zniechęcić przechodniów do spacerowania w tej okolicy.

Czytaj także
Polecane galerie