Sukienka za milion dolarów? Tyle może kosztować tylko to, co miała na sobie gwiazda

Sukienka za milion dolarów? Tyle może kosztować tylko to, co miała na sobie gwiazda

Już w listopadzie na aukcji wystawiona zostanie sukienka z filmu "Czarnoksiężnik z Oz". W słynnej produkcji nosiła ją Judy Garland. Aukcję organizuje dom Bonhams.

Słynna sukienka Dorotki, będąca jednym z kilku kostiumów, które Garland nosiła na planie "Czarnoksiężnika z Oz", może już wkrótce stać się najdroższym kostiumem świata. Z wypowiedzi udzielonej telewizji CNBC przez Catherine Williams, dyrektor departamentu pamiątek związanych z przemysłem rozrywkowym w domu aukcyjnym Bonhams, wynika, że spodziewany zysk ze sprzedaży kreacji może wynieść od 800 tys. USD do 1,2 mln USD.

Aukcja, która została zaplanowana na 23 listopada, odbędzie się w Nowym Jorku. Oprócz sukienki filmowej Dorotki podczas imprezy licytowane będą także inne artykuły kolekcjonerskie, ważne z punktu widzenia historii kinematografii. Jak podkreśla Williams, zainteresowanie pamiątkami filmowymi jest obecnie bardzo wysokie.

"Czarnoksiężnik z Oz" wszedł na ekrany kin w 1939 r. Film otrzymał m.in. Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes i Oscara za najlepszą muzykę oryginalną.

aukcja, sukienka, oz, czarnoksiężnik
PAP
Czytaj także
Polecane galerie