"This War of Mine" kolejny raz wyróżniona. Tym razem przez "Time"

"This War of Mine" kolejny raz wyróżniona. Tym razem przez "Time"

Nową polską grę doceniają nie tylko gracze i branżowe portale, ale też media głównego nurtu z całego świata. "This War of Mine" warszawskiego 11 bit studios trafiła między innymi na trzecią pozycję zestawienia najlepszych gier roku 2014 według tygodnika "Time".

Pawła Miechowskiego, pisarza z zespołu odpowiadającego za grę, cieszy aż tak pozytywny odbiór ich dzieła, na którym pracowali od kilku lat. Jak zaznacza - nie są to odosobnione publikacje w prasie. "This War of Mine" została doceniona jako jedna z najlepszych produkcji roku między innymi przez Time, the Telegraph, die Welt, the Guardian czy the Washington Post.

Gra 11 bit studios to dramat wojenny, w którym gracz steruje grupą cywilów, starających się przeżyć konflikt zbrojny. Autorom zależało na uniwersalnym podejściu do historii którą chcą opowiedzieć. Przedstawiali swoją grę mieszkańcom Bliskiego Wschodu, i jak mówi Miechowski - zarówno Palestyńczycy, jak i obywatele Izraela uważali że opowiada ona o nich, co pokazuje uniwersalną prawdę, że na wojnie cywile są zawsze pokrzywdzeni. Muszą zająć się rodziną, zdobyć jedzenie, wodę, przeżyć i właśnie o tym według autorów mówi ta gra.

CI Games sprzedaje coraz więcej. Przekroczyli już 100 mln zł

Grę doceniają światowe media, ale "This War of Mine" ma także dobrą opinię wśród specjalistów z branży - nominowano ją do nagrody na Independent Games Festival, imprezie wspierającej niezależnych twórców gier video. Obok produkcji 11 bit studios wśród nominowanych znalazła się także inna polska pozycja - "Zaginięcie Ethana Cartera" studia the Astronauts. Zwycięzców nagrody poznamy na początku marca.

Czytaj także
Polecane galerie