Znany trener zalegał z podatkami. Zapłacił 3 miliony euro

Znany trener zalegał z podatkami. Zapłacił 3 miliony euro

Trener Luiz Felipe Scolari zapłacił trzy miliony euro zaległych podatków wraz z odsetkami - poinformowały w środę portugalskie władze. 66-letni Brazylijczyk w latach 2003-07 prowadził piłkarską reprezentację Portugalii, a w latach 2012-2014 - Brazylii.

Dochodzenie rozpoczęło się w maju 2014 roku. Scolari długo utrzymywał, że działał zgodnie z prawem. Dokonana wpłata zamknęła postępowanie.

Scolari doprowadził Portugalię do finału mistrzostw Europy w 2004 roku i półfinału mistrzostw świata w 2006. Obecnie pracuje w chińskim klubie Guangzhou Evergrande.

Kłopoty z fiskusem mają również znani piłkarze. 31-letni Argentyńczyk, gwiazdor Barcelony Javier Mascherano miał w latach 2011-2012 wykorzystywać firmy w USA i Portugalii w celu ukrywania dochodów. W tym miesiącu wpłacił 200 tys. euro zaległości, co może być okolicznością łagodzącą w przypadku wytoczenia mu procesu.

Kłopoty z urzędem podatkowym mają także inne gwiazdy Barcelony - Brazylijczyk Neymar i rodak Mascherano Lionel Messi.

O tym ostatnim głośno było w ubiegłym roku, gdy hiszpański fiskus dopatrzył się nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych 2006-2009, zarzucając piłkarzowi ukrywanie podatków na kwotę 5 milionów euro. Argentyńczyk tłumaczył się, że nigdy nie zajmował się tymi sprawami i w ubiegłym roku uregulował jednorazowo cały swój dług wobec administracji podatkowej.

podatki, brazylia, scolari
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie