Będzie kolejna fabryka Volkswagena w Polsce

Będzie kolejna fabryka Volkswagena w Polsce

Fot. mat.pras.

Volkswagen Poznań otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę nowej fabryki koło Wrześni, podała spółka. W nowej fabryce od 2016 roku produkowana będzie nowa generacja modelu Volkswagen Crafter.

- Wydanie pozwolenia na budowę to dla nas kolejny krok w realizacji celu, jakim jest powstanie nowej fabryki we Wrześni. W ciągu 1,5 roku musimy uruchomić zakład. Budowa nowej fabryki motoryzacyjnej to także szansa dla polskich dostawców. Przedstawiciele Volkswagena kładą bowiem duży nacisk na pozyskiwanie lokalnych, polskich dostawców - powiedział prezes Jens Ocksen, cytowany w komunikacie.

Ocksen dodał, że dziś ok. 40 proc. części bezpośrednio produkcyjnych dostarczanych do poznańskiej fabryki Volkswagena pochodzi od polskich dostawców. Udział polskich przedsiębiorstw w wolumenie części pośrednio produkcyjnych jest jeszcze większy, bo wynosi 80 proc.

Od ponad 10 lat w Volkswagen Poznań produkowany jest miejski samochód dostawczy VW Caddy oraz Transporter T5. W skład nowego zakładu we Wrześni wchodzić będzie dział budowy karoserii, lakiernia oraz dział montażu, podano również.

Starosta Wrzesiński w dniu 6 października nadał klauzulę ostateczności decyzji o pozwoleniu na budowę fabryki w miejscowości Białężyce koło Wrześni. Fabryka powstanie na terenie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która jest podstrefą Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park". Teren budowy obejmie obszar 220 ha.Największy wybór samochodów w najlepszych cenach.
Kliknij i sprawdź oferty!
Czytaj także
Polecane galerie