Krzanowski: przedsiębiorcy narzekający na Polskę to frustraci

Krzanowski: przedsiębiorcy narzekający na Polskę to frustraci

- Jeśli ktoś dzisiaj narzeka, że pensja minimalna jest na zbyt wysokim poziomie, to niech sam idzie i żyje za tę pensję - mówi Wirtualnej Polsce jeden z najbogatszych Polaków Jerzy Krzanowski. Krytykuje on organizacje pracodawców, które walczą o jak najniższe wyznaczenie minimalnej krajowej czy lobbują za utrzymaniem umów śmieciowych.

Zdaniem twórcy potęgi firmy Nowy Styl zatrudnianie przez kilka lat osób na umowach śmieciowych to "skandal i oszustwo", które trzeba jak najszybciej "wyciąć". W jego opinii w ten sposób dorabiać mogą sobie co najwyżej emeryci. Jak deklaruje, wśród blisko trzech tysięcy jego pracowników nie ma ani jednego pracującego na "śmieciówce".

- Musimy dbać o miejsca pracy, które budują naszą przyszłość. Jeśli ktoś mówi, że ma biznes, który funkcjonuje tylko wtedy gdy pensja minimalna wynosi 1500 zł, to to jest biznes, który i tak upadnie - mówi WP Krzanowski.

Jak dodaje, przedsiębiorcy powinni przestać kłócić się "o 20 zł pensji minimalnej". Jego zdaniem, organizacje biznesowe muszą zaproponować związkom zawodowym rezygnację ze "śmieciówek" i właśnie ograniczania pensji minimalnej. W zamian strona związkowa powinna umożliwić zmianę prawa dotyczącego zatrudnienia, tak by dopasować je do dzisiejszych realiów.

Krzanowski krytykuje też osoby, które narzekają, że Polska jest cały czas zbiurokratyzowanym krajem, w którym od lat rzuca się pod nogi kłody przedsiębiorcom.

- To jest nieprawda kompletna. To mówią frustraci, którym się po prostu nie udało, a nie ludzie którzy prowadzą poważne interesy - denerwuje się milioner, którego majątek szacuje się na 750 mln zł.

Jerzy Krzanowski razem z bratem Adamem na początku lat 90. założyli firmę Nowy Styl. Dziś to czwarty producent mebli biurowych w Europie, którego produkty trafiają do ponad 100 krajów na całym świecie. Polska firma od kilku lat dynamicznie się rozwija i kupuje firmy z innych krajów, m.in. z Niemiec.

Obejrzyj pierwszą część wywiadu. Jerzy Krzanowski o planach przejęć Nowego Stylu
Krzanowski o Rosji:"Będzie dramatyczne załamanie rynku rosyjskiego. Spadnie o 30 procent"
Tylko u nas! Bezpieczny program PIT. Pobierz za DARMO >>
Czytaj także
Polecane galerie